Members by Country

Last update: 2015


Members from 77 countries

 

 De Waal, Marius Johannes

Du Plessis, Jacques Etienne

Lubbe, Gerhard

Mancuso, Salvatore

Sloth-Nielsen, Julia Jane

Van der Walt, Andries Johannes

Van Zyl, Deon Hurter

Visser, Daniel

Yahia-Cherif, Slimane

Arnold, Rainer
Bar, Christian von
Basedow, Jürgen
Baum, Harald
Blaurock, Uwe
Coester-Waltjen, Dagmar
Drexl, Josef
Drobnig, Ulrich
Eidenmüller, Host G. M.
Fleischer, Holger
Haar, Brigitte
Hopt, Klaus J.
Immenga, Ulrich
Jayme, Erik P.T.
Kieninger, Eva-Maria
Kischel, Uwe
Kokott, Juliane
Kötz, Hein
Kronke, Herbert
Magnus, Ulrich
Mansel, Heinz-Peter
Merkt, Hanno
Mestmäcker, Ernst-Joachim
Metzger, Axel
Micklitz, Hans-Wolfgang
Ranieri, Filippo
Reich, Norbert
Remien, Oliver
Rohe, Mathias
Roth, Markus
Rühl, Giesela
Schmidt-Kessel, Martin
Seifert, Achim
Sieber, Ulrich
Stoll, Hans Heinrich
Uzal, María Elsa
Vonhein, Jan
Wagner, Gerhard
Witz, Claude
Wurmnest, Wolfgang
Zekoll, Joachim
Zimmer, Daniel
Zimmermann, Reinhar

All, Paula M.

Bazán, Víctor Alejandro

Boggiano, Antonio

Cassagne, Juan Carlos

Dalla Via, Alberto Ricardo

Dreyzin, Adriana Silvia

Fernández Arroyo, Diego P.

Gordillo, Agustín

Hernandez, Antonio Maria

Hutchinton, Tomas

Kemelmajer de Carlucci, Aida

Lorenzetti, Ricardo Luis

Manovil, Rafael Mariano

Medina, Graciela

Najurieta, Maria Susana

Noodt Taquela, Maria Blanca

Oyarzabai, Mario J.A.

Rivera, Julio César

Sagues, Nestor Pedro

Utzal, María Elsa

Vanossi, Jorge Reinaldo

Weinberg de Roca, Inés

Anderson, Kent

Antons, Christoph

Biddulph, Catherine

Cameron, Camille

Corrin, Jennifer Claire

Dickinson, Andrew

Douglas, James Sholto

Kiefel, Susan

Lindsey, Timothy Charles

Liu, Qiao

Mendelson, Danuta

Moens, Gabriel A.

Nicholson, Penelope

Nottage, Luke

Pittard, Marilyn

Raff, Murray

Saunders, Cheryl A.

Stewart, Iain

Stone, Adrienne

Triggs, Gillian

Van Caenegem, William Albert

Koziol, Helmut

Lurger, Brigitta

Reiner, Andreas

Schauer, Martin

Verschraegen, Bea

Wendehorst, Christiane

Egorov, Alieksei

Adams, Maurice

Cousy, Herman

Delpérée, Francis

Dirix, Eric

Fontaine, Marcel

Francq, Stéphanie

Herbots, Jacques Henri J.K.

Horsmans, Guy

Meeusen, Johan

Merchiers, Yvette

Meulders-Klein, Marie-Thérèse

Pintens, Walter

Sosa Wagner, Francisco

Straetmans, Gert

Watté, Nadine

Adjovi, Roland J.-B.

Povlakic, Meliha

Bacellar Filho Romeu Felipe

Baptista, Luiz Olavo

De Araujo, Nadia

De Fradera, Vera Jacob

Fachin, Luiz Edson

Jaeger Junior, Augusto

Kuyven, Fernando

Lima Marques, Claudia

Lyra Tavares, Ana Lucia

Rosado De Sa Ribeiro, Marilda

Salomao Filho, Calixto

Tepedino, Gustavo

Tiburcio, Carmen Beatriz

Wald, Arnoldo

Goleminov, Tchoudomir

Takoff, Christian

Hodu, Yengong
Kamto, Maurice

Allard, France

Baudouin, Jean-Louis

Blom, Joost

Cantin Cumyn, Madeleine

Caparros, Ernest

Castel, Jean-Gabriel

Comtois, Suzanne, Paul-André

Dedek, Helge

L’Heureux-Dubé, Claire

Lluelles, Didier

Mailhot, Louise

McConnell, Moira L.

McEvoy, John P.

McWhinney, Edward Watson

Moore, Benoit

Morissette, Yves-Marie

Gendreau, Ysolde

Grenon, Aline

Guillemard, Sylvette

Jobin, Pierre-Gabriel

Jutras, Daniel

Kasirer, Nicholas

Khoury, Lara

Oppong, Richard Frimpong

Prujiner, Alain Yves

Sabourin, Frédérique

Saumier, Geneviève

Smith, Lionel D.

Valcke, Catherine

Vanderlinden, Jacques

Vézina, Nathalie

Couso, Javier Andrés

Momberg Uribe, Rodrigo

Nogueira Alcala, Humberto Raúl

Chen, Lei

Chen, Weizuo

Deva, Surja

Ding, Ding

Du, Tao

Escobar Trigo, Manuel Marcelino

Guo, Yujun

Huang, Hui

Huang, Jin

Huo, Zhengxin

Io Cheng, Tong

Jian, Mi

Kong, Qingjiang

Neuwirth, Rostam J.

Nunes Correia, Paula

Ping, Jiang

Qisheng, He

Rajesh, Sharma

Shan, Wenhua

Shen, Wei

Shen, Zonglin

Teixeira Garcia, Augusto

Wang, Guiguo

Wang, Zhihua

Wei, Dan

Xiao, Yongping

Zhang, Tong

Zhu, Guobin

Zhu, Yan

Alviar, Helena

Esguerra Portocarrero, Juan Carlos

Morelli, Sandra

Ortiz-Gutierrez, Julio César

Oviedo-Alban, Jorge

Reyes Villamizar, Francisco

Rodríguez, Libardo

Santofimio Gamboa, Jaime O.

Sarria, Consuelo

Vidal Perdomo, Jaime

Zapata Giraldo, Adriana

Emmanuel-Adouki, Delphine

Lee, Gyooho

Rojas-Franco, Enrique

Valle-Hernandez, Rubén

Baretic, Marko

Crnić-Grotić, Vesna

Josipovic. Tatjana

Petrovic, Sinisa

Sajko, Kresimir

Hansen, Jesper Lau

Koch, Henning

Lando, Ole

Lookofsky, Joseph M.

Nielsen, Peter Arnt

Tamm, Ditlev

Shalakany, Amr A.

Bachmaier Winter, Lorena

Borrás, Alegria

Calvo Caravaca, Alfonso Luis

Cámara Lapuente, Sergio

Carballo Piñeiro, Laura

Carrascosa González, Javier

Chinchilla Marín, Carmen

De la Cuadra Salecedo Fernández de Castillo, Tomás

De Miguel Asensio, Pedro

De Salas Murillo, Sofia

Esplugues Mota, Carlos

Faraldo Cabana, Patricia

Fernández Rozas, José Carlos

García Cantero, Gabriel

Garcimartín Alférez, Francisco J.

Gomez-Reino y Carnota, Eduardo

Gonzalez Beilfuss, Cristina

Hualde-Sánchez, José-Javier

Jiménez-Blanco, Antonio

Martín-Casals, Miquel

Martin Retortillo, Lorenzo

Martínez Torrón, Javier

Muñoz Machado, Santiago

Palao Moreno, Guillermo

Rodríguez Arana, Jaime

Rodríguez Benot, Andrés

Salvador-Coderch, Pablo

Sánchez Lorenzo, Sixto Alfonso

Vega Sala Francisco

Verdera y Tuells, Evelio

Abrahamson, Shirley S.

Ala’i, Padideh

Albert, Richard

Baade, Hans W.

Barcelo III, John

Bermann, George Alan

Bignami, Francesca

Borchers, Patrick J.

Brand, Ronald

Brown, Karen B.

Bruch, Carol S.

Burnham, William

Butler, William E.

Buxbaum, Hannah

Buxbaum, Richard M.

Casper, Gerhard

Chase, Oscar

Clark, David S.

Conner, Alison W.

Curran, Vivian

Custos, Dominique

Damaska, Mirjan

Darby, Joseph

Davis, Mary

Delisle, Jacques Louis

Demleitner, Nora Verena

Durham, W. Cole

Esquirol, Jorge

Fisch, William

Foster, Frances H.

Friedler, Edith Zahler

Gallant, Kenneth S.

Garro, Alejandro M.

Gerber, David Joseph

Germain, Claire M.

Gevurtz, Franklin

Glendon, Mary Ann

Goebel, Roger J.

Gordley, James

Gordon, Michael W.

Gray, Whitmore

Grigera Naón, Horacio Alberto

Halberstam, Daniel

Haley, John O.

Hay, Peter

Herzog, Peter E.

Hyland, Richard

Jenkins, Sarah H.

Jordan, Cally

Josephs, Hilary

Kaal, Wulf A.

Kay, Richard S.

Kessler, Amalia

Kozolchyk, Boris

Krause, Harry D.

Langbein, John H

Lanier, E. R.

Lasser, Mitchel de S.-O.-I‘E

Lazerow, Herbert I.

Levasseur, Alain A.

Lorio, Kathy Venturatos

Lowenfeld, Andreas F.

Maggs, Peter B.

Mallat, Chibli

Mattar, Mohamed

Maxeiner, James R.

Merryman, John Henry

Michaels, Ralf

Moore Dickerson, Claire

Moréteau, Olivier

Morrison, Fred

Muniz-Argülles, Luis

Murray, Peter L.

Nafziger, James

Nanda, Ved

Nicola, Fernanda Giorgia

Ordower, Henry

Palmer, Vernon V.

Parisi, Franceso

Peterson, Courtland H.

Puder, Markus Georg

Quint, Peter Edward

Reimann, Mathias

Reitz, John

Riles, Annelise

Rosenn, Keith

Rosett, Arthur

Ross, Jacqueline

Ruskola, Teemu

Sadat, Leila N.

Scalise Ronald J JR

Scheppele, Kim Lane

Schoenbaum, Thomas John

Sellers, Mortimer N.S.

Shelton, Dinah L.

Snyder, David V.

Summers, Robert Samuel

Symeonides, Symeon

Teitz, Louise Ellen

Thaman, Stephen Christie

Trimble, Arketa

Upham, Frank K

Vetter, Bernard Keith

Vogel, Frank

Watson, Alan

Weiler, Joseph H.H.

Whitman, James

Witte, John

Yiannopoulos, Athanasios A.N

Hollo, Erkki Johannes

Husa, Jaakko

Kanninen, Heikki

Liukkunen, Ulla

Wilhelmsson. Thomas

Auby, Jean-Bernard

Audit, Mathias

Aynès, Laurent

Aubert de Vincelles, Carole

Baudrez, Maryse

Beignier, Bernard

Binctin, Nicolas

Blanc-Jouvan, Xavier

Borghetti, Jean-Sébastian

Cabrillac, Rémy

Cavalier, Georges

Chainais, Cécile

Chilstein, David

Constantinesco, Vlad

Couret, Alain

Decaux, Emmanuel

Decocq, Georges

Deumier, Pascale

Di Manno, Thierry

Dubos, Olivier

Duprat, Jean-Pierre

Fadlallah, Ibrahim

Fages, Bertrand

Fauvarque-Cosson, Bénédicte

Ferrand, Frédérique

Francois, Bénédicte

Fulchiron, Hugues

Gannagé, Léna

Corneloup, Sabine

Goré, Marie

Grewe, Constance

Grimaldi, Cyril

Grimaldi, Michel

Guillaume, Gilbert Pierre

Guimezanes, Nicole

Idot, Laurence

Jamin, Christophe

Jauffret Spinosi, Camille

Kessedjian, Catherine

Kleiner, Caroline

Knetsch, Jonas

Legeais, Raymond

Levade, Anne

Lichere, Francois

Lopez Guerra, Luis

Lyon-Caen, Antoine

Mahiou, Ahmed

Malaurie-Vignal, Marie

Mastor, Wanda

Mazeaud, Denis

Mekki, Mustapha

Menjucq, Michel

Mercat Bruns, Marie

Gaudemet-Tallon, Hélène

Moderne, Franck

Moneger, Joel

Moulin, Jean-Marc

Muir Watt, Horatia

Naudin, Estelle

Niboyet, Marie-Laure

Paris, Timothée

Parizot, Raphaële

Perreau-Saussine, Louis

Peruzzetto, Sylvaine

Philippe, Xavier

Picard, Etienne

Pietrancosta, Alain

Ponthoreau, Marie Claire

Porcheron, Delphine

Pradel, Jean

Rambaud, Thierry

Rémy, Benjamin

Ritleng, Dominique

Robert, Jacques

Robin-Olivier, Sophie

Sadowsky, Marilyne

Tusseau, Guillaume

Vareilles Sommières, Pascal de

Vogel, Louis

Witz, Claude

Xifaras, Mikhaïl

Zoller, Elisabeth

Biffot, Rodolphe

Chanturia, Lado

Botchway, Francis

Christodoulou, Phoebus

Deliyanni-Dimitrakou, Cristina

Diamantopoulos, Georgios

Georgiadou, Anna

Grammaticaki-Alexiou, Anastasia

Kaiafa-Gbandi, Maria

Kaissis, Athanassios

Kerameus, Konstantinos D.

Kokkini-Iatridou, Dimitra

Moustaira, Elina H.

Perakis, Evanghelos

Spirou, Claire

Tagaras, Harris

Voulgaris, Jean

Vrellis, Spyridon

Yessiou-Faltsi, Pelagia

Halmai, Gábor

Hamza, Gábor

Harmathy, Attila

Kecskés, László

Király, Miklós

Péteri, Zoltán

Varady, Tibor

Varga, Csaba

Vékás, Lajos

Visegrady, Antal

Zlinszky, Janos

Annoussamy, David

Santoso, Topo

Erfani, Mahmoud

Donlan, Seán Patrick

Barak, Aharon

Barak-Erez, Daphne

Einhorn, Talia

Englard, Izhak

Friedmann, Daniel

Harris, Ron

Cohen, Nili

Dagan, Hanoch

Karayanni, Michael Mousa

Rabello, Alfredo M.

Shalev, Gabriela

Shapira, Amos

Ajani, Gianmaria
Alpa, Guido
Amato, Cristina
Autorino, Gabriella Elivira
Bariatti, Stefania
Barsotti, Vittoria
Benacchio, Antonio
Bonell, Michael Joachim
Busnelli, Francesco Donato
Bussani, Mauro
Candian, Albina
Cannata, Carlo A.
Carbone, Sergio Maria
Carpi, Federico
Cassese, Sabino
Casucci, Felice
Cheli, Enzo
Chiavario, Mario
Corapi, Diego
Crespi Reghizzi, Gabriele
D’Alberti, Marco
De Vergottini, Guiseppe
De Vita, Anna Maria
Ferlito, Sergio
Ferrari, Franco
Ferrari, Giuseppe Franco
Ferrari, Silvio
Ferreri, Silvia
Frignani, Aldo
Fusaro, Andrea
Gallo, Paolo
Gambaro, Antonio
Gandolfi, Giuseppe
Gianola, Alberto
Grande, Elisabetta
Graziadei, Michele
Guarneri, Attilio
Lupoi, Maurizio
Mangano, Renato
Marella, Maria Rosaria
Marini, Giovanni
Mattei, Ugo
Mezzetti, Luca
Moccia, Luigi
Monateri, Pier Giuseppe
Monti, Alberto
Orru, Romano
Papa, Massimo
Pardolesi, Roberto
Parodi, Gianpaolo
Patti, Salvatore
Picone, Paolo
Pizzorusso, Alessandro
Pozzo, Barbara
Resta, Giorgio
Ridola, Paolo
Rinella, Angelo
Rozo-Acuna, Eduardo
Sacco, Rodolfo G.
Scarciglia, Roberto
Serio, Mario
Sica, Salvatore
Sirena, Pietro
Somma, Alessandro
Timoteo, Marina
Tizzano, Antonio
Toniatti, Roberto
Torsello, Marco
Troiano, Onofrio
Troiano, Stefano
Varano, Vincenzo
Veneziano, Anna
Zaccaria, Alessio
Zagrebelsky, Gustavo
Zeno-Zencovich, Vincenzo

Asaka, Kichimoto

Fujita, Tomotaka

Fukase, Tadakazu

Haga, Masaaki

Hayakawa, Shinichiro

Higuchi, Yoïchi

Kadomatsu, Narufumi

Kitamura, Ichiro

Kanayama, Naoki

Kano, Naoko

Kasai, Yasunori

Kono, Toshiyuki

Kozuka, Suichirou

Matsuo, Koya

Matushita, Junichi

Mizuno, Noriko

Nakata, Kunihiro

Nishitani, Yuko

Nomi, Yoshihisa

Okuda, Yasuhiro

Omura, Atsushi

Pejovic, Caslav

Shiratori, Yuji

Sono, Hiroo

Sugeno, Kazuo

Takahashi, Eiji

Takayama, Kanako

Taniguchi, Yasuhei

Yamamoto, Katsumi

Yamamoto, Keizo

Yamamoto, Ryuji

Yanaga, Masao

Yokomizo, Dai

Karagussov, Farkhad

Gathii, James Thuo

Kuris, Egidijus

Chaoul, Joseph

Gannagé, Pierre

Tabet, Joy

Conac, Pierre-Henri

Cuniberti, Gilles

Danwitz, Thomas von

Hess, Burkhard  Levits, Egils

Ilešič, Marko

Kinsch, Patrick

Prüm, André

Sharpston, Eleanor

Skouris, Vassilios

Szpunar, Maciej Aleksander

Trstenjak, Verica

Tu, Guangjian

Carbonell, Miguel

Fernández Ruiz, Jorge

Fernández Segado, Francisco

Fix-Fierro, Héctor Felipe

Fix-Zamudio, Hector

Gabuardi, Carlos A.

González Martín, Nuria

López Ayllón, Sergio

Mac-Gregor, Eduardo

Pereznieto, Leonel

Salazar, Pedro

Sánchez Castaneda, Alfredo

Sánchez-Cordero, Jorge

Serna de la Garza, José

Siqueiros, José Luis

Valades, Diego

Cabistán, Francisco Emilio Enriquez

Andenæs, Mads

Cordero Moss, Giuditta

Lilleholt, Kare

Røsæg, Erik

Smith, Eivind

Angelo, Anthony Hewton

Butler, Petra

Colón-Ríos, Joel

Costi, Alberto

Hopkins, W. John

McLachlan, Campbell

Peart, Nicola S

Sage, Yves-Louis

Schoeman, Elsabe

Saidov, Akmal

Asad, Syed Imad-ud-Din

Moreno Rodriguez, José Antonio

Boele-Woelki, Katharina

Brants, Christine

De Ly, Filip

De Groot, Gerard R.

Hartkamp, Arthur

Hesselink, Martijn Willem

Hondius, Ewoud Herman

Koopmans, Thijmen C.

Shahabudden, Mohamed

Smits, Jan

Struycken, Anton Victor Marie

Ten Wolde, Mathijs Huibert

Van Dunne, Jan

Van Erp, J. H.

Danos, Jorge

Eguiguren Praeli, Franisco

Garcia Belaunde, Domingo

Palomino Manchego, José F.

Soto Coaguila, Carlos Alberto

Baginska, Ewa

Czaplinski, Wladyslaw

Dzialocha, Kazimierz

Florek, Ludwik

Jankowski, Janusz

Krauss, Jacek Aleksander

Król, Małgorzata Zofia

Kubicki, Leszek

Lemonnier, Mariola

Lewaskiewicz-Petrykowska, B.

Machnikowski, Piotr

Pazdan, Maksymilian

Pyziak-Szafnicka, Malgorzata

Rogacka-Rzewnicka, Maria

Safjan, Marek

Sewerynski, Michal

Soltysinski, Stanislaw

Szajkowski, André

Wojtyczek, Krzysztof

Wyrozumska, Anna

Zoll, Fryderyk

Carneiro da Frada, Manuel António

Lima Pinheiro, Luis de

Matos, Filipe Miguel Cruz

Moura Ramos, Rui Manuel

Moura Vicente, Dário

Pereira, André Gonçalo Dias

Sinde Monteiro, Jorge

 

 

Prats, Eduardo Jorge

Balaš, Vladimír

Barany, Eduard

Blahoz, Josef

Klima, Karel

Pauknerova, Monika

Sturma, Pavel

Tichy, Lubos

Winterova, Alena

Bobei, Radu Bogdan

Dutu, Mircea

Moroianu-Zlatescu, Irina

Toader, Camelia

Uliescu, Marilen

 

Anderson, Ross

Banakas, Efstathios K.

Beale, Hugh Gurney

Bell, John S.

Bohlander, Michael

Braun, Alexandra

Bridge, John W.

Carey Miller, David Lancelot

Clarke, Malcom Alistair

Descheemaeker, Eric

Dickson, Brice

Dinwoodie, Graeme B.

Dyson, Matthew

Elewabadar, Mohamed

 

 

Fentiman, Richard G.

Foster, Nicholas

Furmston, Michael P.

Gray, Kevin J.

Giliker, Paula

Honoré, Antony Maurice

Hunter-Henin, Myriam

Lonbay, Julian

Mulheron, Rachel

North, Peter Machin

Oda, Hiroshi

Oliphant, Ken

Örücü A. Esin

Palmer, Michael

Přibán, Jiří

Reid, Elspeth Christie

Rudden, Bernard

Ruiz Abou-Nigm, Veórnica

Sardar Ali, Shaheen

Scherpe, Jens Martin

Siems, Mathias

Spencer, John R.

Stein, Peter Gonville

Steiner, Eva

Turenne, Sophie

Vogenauer. Stefan

Whittaker, Simon

Dozhdev, Dmitry

Entin, Vladimir L.

Erpyleva, Natalia

Khabrieva, Taliya Y.

Khazova, Olga A.

Kovler, Anatoli

Lafitsky, Vladimir I.

Lisitsyn-Svetlanov, Andrei

Salomatin, Alekseiyurievich

Sykiainen, Leonid R.

Talapina, Elvira

Tikhomirov, Yury A.

Vlasihin, Vailiy A.

Zakharova, Maria

Cisse, Abdoullah

Ly, Ibrahima

Mbengue, Makane Moïse

Wade, Abdoulaye

 

Cvejić Jančić, Olga

Mitrovic, Dobrosav

Nikolic Dusan

Orlic, Miodrag

Perovic, Jelena

Perovic, Slobodan

Vasiljevic, Mirko

Bell, Gary F.

Prochazka, Radoslav

Svák, Ján

Bogdan, Michael

Göranson, Ulf

Hober, Kaj I.

Jänterä-Jareborg, Maarit

Linton, Marie

Bonomi, Andrea

Pichonnaz, Pascal

Winiger, Bénédict

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cashin Ritaine, Eléanor

Heiss, Helmut

Jung, Peter

Knapp, Blaise

Schnyder, Anton K.

Schwenzer, Ingeborg

Stoffel, Walter A.

Tercier, Pierre

Werro, Franz

Wichard, Johannes Christian

Widmer, Pierre

Weeramantry, C.G.

El-Hakim, Jacques

Chen, Rong-Chwan

Lo, Chang-fa

Wang-Ruu, Tseng

Wang, Wen-Yeu

Prokati, Kittisak

Sucharitkui, Sompong

Meziou, Kalthoum

Akguner, Tayfun

Altop, Atila

Atamer, Yesim M.

Aslan, Zehreddin

Bayraktar, Köksal

Erman, Baris

Erman, Hasan

Özsunay, Ergun

Öztekingelgel, Günseli

Sen, Murat

Serozan, Rona

Tezcan, Durmus

Ülgen, Hüseyin

Ulusan, Mehmet

Behruz, Khashamatulla

Damirli, Mehman

Kresin, Oleksiy V.

Shemshuchenko, Yuriy

Skakun, Olga

Tykhomyrov, Oleksandr

Arrighi Bustamante, Paul F.

Esteva Gallichio, Eduardo G.

Etcheverry, Nicolás

Fresnedo de Aguirre, Maria Cecilia

Aguiar-Aranguren, Asdrúbal

Baumeister Toledo, Alberto José

Brewer-Carias, Allan R.

Hernández-Bretón, Eugenio

Madrid Martínez, Claudia

Morles-Hernández, Alfredo Enrique

Pérez-Perdomo, Rogelio

Rodríguez Carrera, Luis Ernesto

Lo, Vai Io

Zoom into your country – Click on the marker